Weronika Woźniak
Prowadzi terapię indywidualną młodzieży od 15 r.ż. oraz osób dorosłych, terapię par, wsparcie dla rodzin swoich pacjentów, interwencję kryzysową oraz liczne warsztaty rozwojowe. Pracuje w paradygmacie terapii poznawczo- behawioralnej (CBT), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) będącym jednym z czołowych reprezentantów trzeciej fali terapii behawioralnej. Korzysta również z technik terapii dialektyczno- behawioralnej (DBT) i terapii schematów (TS). W pracy z Parami wykorzystuje również techniki terapii systemowej oraz terapii skoncentrowanej na emocjach (EFT).
Oferuje wsparcie i pomoc osobom cierpiącym z powodu:
W swojej pracy terapeutycznej skupia się przede wszystkim na relacji i akceptacji. Z szacunkiem i uważnością podchodzi do każdego problemu, koncentrując się na wartościach i zasobach. Kieruje się maksymą, iż ”kiedy akceptuję siebie, takim jakim jestem, mogę się zmienić” (Carl Rogers).
Doświadczenie zdobyła pracując w Fundacji Centrum Praw Kobiet, w gabinetach psychoterapii, na oddziałach szpitalnych oraz w czołowych korporacjach. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą w Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie (Wydział Nauk Społecznych, Kierunek: Psychologia kliniczna), na Uniwersytecie Szczecińskim (Wydział Ekonomii i Zarządzania) , Akademii Pozytywnej Terapii Kryzysu w Gdyni, Instytucie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Szczecinie oraz podczas licznych szkoleń specjalistycznych, między innymi: całościowe szkolenie z terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT), szkolenie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR), studium terapii par (ujęcie systemowe i CBT), szkolenie trenera umiejętności społecznych (TUS SST).
Wciąż poszerza swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniu psychoterapii pozytywnej w Polskim Centrum Psychoterapii Transkulturowej akredytowanym przez Światowe Stowarzyszenie Psychoterapii Pozytywnej (WAPP, Wiesbaden, Niemcy) oraz biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Jest członkiem światowej organizacji Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) oraz Stowarzyszenia ACBS Polska. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Poznawczo- Behawioralnego.